Aktuality

Školy

Letní škola 3. B
21.06.2019

Ve dnech 10. 6. 2019 - 14. 6. 2019 jsme se zúčastnili dlouhodobé odborné exkurze tzv. letní školy. Naše kroky směrovaly na Liberecko, pedagogický dozor tvořily Ing. Alena Diblíková

a Mgr. Kateřina Růžičková.

První den naše trasa vedla přes Mělník (zámek), Mladou Boleslav (Škoda muzeum) a Jablonec nad Nisou, kde jsme měli „základnu“ pro naše další výpravy. Skupina, která měla tento den na starosti, se ho zhostila velmi dobře, přestože nevěděla, co ji čeká.

Druhý den jsme vystoupali na Ještěd a poté jsme se vydali poznnávat krásy historického Liberce (radnici, divadlo...) a symbol města - bílé tygry v liberecké ZOO, která v tomto roce slavila 115 let od založení. Průvodci tohoto dne podali nejlepší výkon, byli výborní, nápadití, ochotní.

Třetí den jsme zavítali na zámek Sychrov, do Muzea Českého ráje v Turnově, centra Turnova a na konec nás čekala pěší túra k zámku Hrubý Rohozec. I přes velmi horké počasí jsme si tento den užili.

Čtvrtý den byl ve znamení kopců a náročných tras. Šli jsme po Zlaté stezce, kde se nacházela zřícenina hradu Vranov nebo-li Panteon, zřícenina hradu Frýdštejna a rozhledna Kopanina. Poté jsme pokračovali do Janova nad Nisou. Zážitkem celého dne byla bobová dráha. Někteří z nás jeli dokonce 3x. Touto akcí den však zdaleka nekončil. Čekala na nás vodní nádrž Josefův důl, kde někteří z nás hledali „kešku“ a vyhráli poukaz na párek v rohlíku do našeho školního bufetu.

Poslední den jsme zavítali na zámek Hrubá Skála (i na věž). Prošli jsme stezku „Jak dostat tatínka do polepšovny“, kde jsme viděli známou skálu Skaut (Dračí zub), Mariánskou výšinu, památník horolezů. Poté jsme se z Lázní Sedmihorky vydali autobusem na hrad Trosky, navštívili „Pannu“ i „Babu“, zkoušeli jsme žonglovat s míčky, s talířem na tyči, podpořili jsem chovatele dravců. Zakončení dne proběhlo v Jičíně, kde jsme byli seznámeni s historií i současností města, s jeho historickými objekty a nechyběla ani návštěva Rumcajsovy ševcovny.

Tímto dnem naše „letní škola“ skončila a unavení jsme se těšili domů. „Letní škola“ byla: „zajímavá, náročná, super, zábavná, lepší, než jsem čekala, turistická, skvělá, nakonec OK…, prostě taková, jakou jsme si ji připravili“.

Zástupci CK ZEUS, CK TEJUSH, CK AROMIS, CK Luky, CK MULTIKULTI

Rozcestník školy