Aktuality

Školy

Švýcarsko 2017
13.06.2017

Poznávací zájezd do Švýcarska se uskutečnil ve dnech 30. 4. 2017 – 5. 5. 2017.

Zúčastnili se jej jak studenti Obchodní akademie a Vyšší odborné školy cestovního ruchu, tak i studenti Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy Karlovy Vary. Za naši „partu“ zodpovídala Mgr. Radomila Němcová.

Ráno 30. 4. v 7.30 jsme se sešli na Dolním nádraží. Všichni už netrpělivě vyhlíželi náš autobus. Něměli jsme tušení, že přijede tak krásný a luxusně vybavený dvoupatrový „kolos“. Při pohledu na zavazadla některých mých spolucestujících jsem měla upřímné obavy, zda se vše do autobusu vejde. Povedlo se. Nezbývalo, než se rozloučit s našimi blízkými a vyrazit směr Švýcarsko.

Po dlouhé cestě jsme konečně dorazili do naší destinace – horského městečka Villars sur-Ollon nedaleko Ženevského jezera. Ubytovali jsme se v horské chatě, v nádherně klidném prostředí. Po večeři již na všechny padla únava a zároveň takové lehké chvění, co nás v příštích dnech asi čeká.

V prvních třech dnech jsme navštívili lázně Lavey, kde jsme měli možnost se i vykoupat v termálních bazénech, dále pak francouzské město Annecy a v neposlední řadě město Lausanne se slavným muzeem Olympijských her.

V druhé polovině zájezdu jsme zavítali na břeh Ženevského jezera, zejména do Vevey a Montreux. Ve Vevey byla možnost návštěvy muzea Charlieho Chaplina. Montreux se pyšní sochou Freddieho Mercuryho hledícího na rozlehlé jezero. Nedaleko odsud se nacházel středověký vodní hrad Chillon, avšak návštěva zde byla dobrovolná. Skvělým zpestřením zájezdu byl výjezd zubačkou na Col du Sud do téměř 2 000 m n. m. Předposlední den na nás čekala prohlídka Ženevy a francouzského městečka Evian. V ten poslední jsme navštívili sýrárnu Gruyére, ze které si každý odnesl ochutnávkový balíček zdarma. Následně jsme dojeli do čokoládovny Cailler, kde byla možnost vyzkoušet si profesi degustátora čokolády. Nato jsme vyrazili do hlavního města Bernu. Na cestě domů nás čekaly ještě největší vodopády Evropy – Rýnské.

Zpátky do Karlových Varů jsme dorazili v sobotu 6. 5. 2017 okolo čtvrté hodiny ranní. Značně unavené, avšak zdravé, nás předaly paní učitelky našim rodinným příslušníkům. Všichni si oddechli, že jsme v pořádku doma.

Natálie Pilchová, 2. A

Rozcestník školy