Aktuality

Školy

Oslavy 80 let školy

 

 

Obchodní akademie, vyšší odborná škola cestovního ruchu a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Karlovy Vary, příspěvková organizace, má za sebou bohatou historii (přehledně je zpracována na informačních panelech).

Právě před 8o lety, ve školním  roce 1937/1938, byla otevřena první česká odborná škola v západních Čechách – Československá obchodní akademie Ústřední matice školské. Naše škola je jejím přímým pokračovatelem. Současně také oslavíme 20. výročí otevření vyšší odborné školy.

Historie školy

Tip: přečtěte si článek Absolventky školy se vracejí

Obě školy od jejich založení  absolvovalo mnoho studentů a studentek v maturitním, nástavbovém a absolventském studiu.

Společně  s našimi současnými i bývalými žáky a učiteli jsme si připomněli založení školy oslavami 80. výročí jejího vzniku.

Pro toto významné výročí jsme přichystali několik akcí. 

Absolventský ples Obchodní akademie Karlovy Vary

Ples se konal dne 13. října 2017 od 20 hodin.

Na Absolventském plese Obchodní akademie v hotelu Ambassador v Karlových Varech jsme přivítali žáky, absolventy, současné i bývalé kolegy a přátele školy. Bohatý program, připomínka let minulých i současných, a hlavně dobrá zábava s Vašimi známými a spolužáky přispěly příjemné plesové zábavě.

 

 

 

 

 

 

Den otevřených dveří

 

V průběhu dopoledne před Absolventským plesem  (13. 10. 2017) jsme přivítali milé návštěvníky ve škole v Bezručově ulici. Společně jsme si prohlédli naši současnost a  připomněli si společně významné události z naší historie. Došlo k mnoha setkání po letech, naši absolventi nám vyprávěli dávné zážitky.

 Společně s námi učiteli připravili tento den i naši současní žáci, patří jim za to velký dík.

 

 

Almanach Vyšší odborné školy

U příležitosti 20. výročí založení Vyšší odborné školy CR Karlovy Vary byl vydán almanach, který připomíná celé období její existence.

 

Zahraniční zájezd – VOŠ

U příležitosti oslav pořádáme jednodenní zahraniční zájezd pro žáky vyšší odborné školy.

 

Sportovní den

Pro žáky 3. a 4. ročníku střední školy jsme pořádali v průběhu září sportovní den. Žáci si mohli tento den užít na raftech nebo sportovním zápolením v bowlingu. Na jaře tako akce čeká na žáky ostatních ročníků.

 

 

Slavnostní raut k zahájení oslav

Škola pořádala u příležitosti oslav slavnostní setkání pro současné i bývalé zaměstnance. Společně jmse se setkali dne 5. října 2017  v restauraci Luna. Děkujeme všech našim bývalým kolegům za návštěvu!

Děkujeme našim sponzorům za pomoc při uspořádání této akce.

 

 

Turnaj ředitele školy v bowlingu

Pro nominované žáky středních škol v okrese Karlovy Vary vyhlásil ředitel školy turnaj v této zajímavé sportovní disciplíně. Turnaj proběhne v průběhu měsíce října 2017.

Rozcestník školy