Aktuality

Školy

Maturitní ples 4. ročníků
28.02.2017

V pátek 17. 2. 2017 se odehrála velmi důležitá událost – maturitní ples čtvrtých ročníků. Na tento den jsme se my, maturanti, velmi dlouho připravovali, a to již od března minulého roku, kdy se muselo rozhodnout, kde se tento velký den vlastně odehraje. Volba nakonec padla na léty osvědčený Grandhotel Pupp.

            Teprve v září ale začaly skutečné přípravy, ať už to bylo nacvičování předtančení, vybírání moderátora, navrhování lístků a pozvánek, vymýšlení půlnočního překvapení atd. Vše jsme nakonec zvládli a v den plesu jsme odložili stres z příprav.

            Ples začal krátce po osmé hodině večer, kdy ho zahájil náš moderátor Bob Švarc. Poté následoval proslov studentů – za 4.A byla vybrána Veronika Jágrová a za 4.B Kristýna Novotná. Obě se na to skvěle připravily, nebylo tedy divu, že sklidily velký potlesk.

            Předtančení nás stálo mnoho úsilí, ale vyplatilo se. Třída 4.A měla připraveno předtančení na píseň Crazy in love ve dvou provedeních – podle filmů Velký Gatsby a Padesát odstínů šedi. 4.B si nacvičila předtančení ve stylu brazilské samby. Rozdílnost obou vystoupení večer rozhodně obohatila.

            Po deváté hodině nastal čas na pomyslný vrchol programu – slavnostní šerpování. Pro každého z nás to byl jistě nezapomenutelný zážitek. Když šerpování skončilo, přišel na řadu proslov ředitele školy a zpěv studentské hymny Gaudemus. Poté došlo na tradiční házení peněz na maturanty. Takovou sprchu z peněz už asi v životě nezažijeme! Rozbité sklenice byly samozřejmostí. To vše se ale následně muselo uklidit, aby byl parket připraven pro tanec. Došlo na sólo učitelů a rodičů, které vehnalo slzu do oka nejednoho hosta.

            Poté začala volná zábava, během které byl parket stále plný. Což znamená, že kapela Dash Band odvedla práci na výbornou. Další povedenou kulturní vsuvkou bylo vystoupení taneční skupiny Darlings z Chodova.

O půlnoci přišlo na řadu symbolické finále - půlnoční překvapení. Obě třídy tuto výzvu pojaly rozdílně, ale v obou případech se vše vydařilo. Jedna věc byla společná. Obě třídy předaly po skončení dárek své třídní učitelce. To se samozřejmě neobešlo bez slz. Slz radosti z toho, jakou radost jsme udělali těm nejdůležitějším osobám, která nás provází střední školou. Doufáme, že se s nimi šťastně rozloučíme letos na jaře. Držte nám palce, protože ta největší výzva je teprve před námi – MATURITA!

Klára Štebelová, 4. A, Štěpán Ženíšek 4. B

Rozcestník školy