Aktuality

Školy

Lyžařský a snowboardový kurz
09.03.2017

V lednu 2017 se již po třetí konal lyžařský a snowboardový kurz v rakouských Alpách.

Po dlouhé, ale úspěšné cestě jsme dorazili k dlouho očekávanému penzionu. I přes únavu jsme vyskákali z autobusu a natěšeně si běželi pro svá zavazadla. Byli jsme radostí bez sebe, když jsme se konečně ubytovali v našich pokojích. Další dlouho očekávanou událostí byla večeře, která ne pro všechny byla nadšením. Naštěstí jsme přežili díky řízkům od maminky.

Po výživné snídani jsme plni sil nasedali do autobusu a odjížděli na svah. Pro některé bylo utrpení se nazout do lyžařské obuvi, ale všichni jsme to spojenými silami zvládli. První den byl pro začátečníky dnem pádů a adrenalinu. Pokročilejší si užívali sjezdovek a krásného počasí. Poledne bylo časem oběda a přepočítávání živých duší. Odpočinutí a s plnými bříšky jsme se opět rozprchli po sjezdovkách a užívali si do konce provozní doby. Poté jsme skupinově sjížděli kabinkami dolů do údolí k autobusu, kde nás čekalo opět utrpení s lyžařskou obuví a ostatní výbavou.

Při cestě zpět na penzion jsme zastavili v Intersparu, abychom si nakoupili něco dobrého na večer. Po vykoupání jsme se sešli v jídelně na večeři. Večery jsme trávili po svém a v půl 11 nás učitelé nahnali do postelí, abychom nabrali dostatek sil na další dny.

Poslední ráno došlo na úplné dobalení a úklid pokojů. Když jsme se vrátili z posledního užitého lyžování zpět na penzion, naskládali jsme tašky do autobusu a vyrazili na dlouhou cestu domů. Návrat do Karlových Varů na Dolní nádraží, kde si nás vyzvedli rodiče, byl po půlnoci. Díkybohu jsme se vrátili všichni živí a zdraví, to díky skvělému dozoru a doprovodu. Mockrát děkujeme pánům  učitelům Divišovi a Capkovi a paní učitelce Dolejšové za krásný lyžařský výcvik.

Sabina Patrovská a Adéla Skořepová 1.B

Rozcestník školy