Aktuality

Školy

Lyžařský kurz 2015
11.03.2015

Letos jsme lyžařský kurz pojali v odlišném duchu, než v předcházejících letech bylo na škole zvykem. Oprostili jsme se od našich svahů v okolí, které sice věštily levnější ceny, ale byly bez sněhu nebo ve stavu téměř nesjízdném.

My jsme vyrazili do rakouských Alp za sněhem a upravenými sjezdovými tratěmi, na široké a přitom rovné svahy, kde člověk najezdí kilometry a při tom si stačí odpočinout na sedačkových lanovkách, či při poledním sluníčku na všude přítomných lehátkách. Nemusí stát dlouhé fronty a děsit se pocitem, že když na trati zpomalí, že ho někdo „ sejme „. Nakonec jsme zjistili, že i převažující fáma o drahost alpského lyžování není tak úplně pravda, jak se vypráví. Museli bychom lyžařské kurzy v Čechách prodloužit minimálně třikrát, abychom nalyžovali stejně jako v Alpách, pak bychom mohli srovnávat. Porovnání snesou ale pouze naježděné kilometry, ve službách se ještě musí český provozovatel hodně učit.

Měli jsme s sebou úplného nováčka, který měl sjezdovou premiéru a za dva dni brázdil alpské kopce stejně jistě, jako ostatní lyžaři. Není tedy pravda, že Alpy jsou jen pro zdatné lyžaře, zde si každý vybere svůj terén a není odkázán na jeden rozbrázděný svah.

Našim žákům se nový lyžařský kurz líbil, takže se těšíme na další pokračování následných sportovních akcí, kdy mimo sportovních zážitků, žáci čile konverzují v cizím jazyce, poznávají svět a pro ně nepoznané.

Škola chce svým žákům nabídnout novou, neotřelou a originální formu výuky, která je bude bavit a motivovat k další činnosti.

 Mgr. Jiří Nídl

Fotogalerie

Rozcestník školy