Aktuality

Školy

Krajská soutěž v grafických disciplínách
06.04.2015

Naši žáci opět uspěli!

Dne 24. března t. r. se na ostrovském gymnáziu sešli nejlepší žáci Karlovarského kraje, aby soutěžili v psaní na klávesnici, korektuře textu a wordprocessingu. Naši školu reprezentovali čtyři soutěžící: Daniel Blažej (1. ročník, psaní na klávesnici), Michaela Pichrtová (2. ročník, psaní na klávesnici a korektura textu), Lucie Schillerová (3. ročník, korektura textu) a Monika Mundilová (3. ročník, psaní na klávesnici).

V psaní na klávesnici soupeřilo 14 žáků.
Hodnotil se počet bezchybných úhozů za minutu; všichni soutěžící psali po dobu deseti minut a za každou chybu se jim odečetlo 50 úhozů. Michaela Pichrtová svým výkonem 337,4 čistých úhozů za minutu byla druhá, Monika Mundilová čtvrtá (314,0) a Dan Blažej osmý (197,8).

V korektuře textu se utkalo 7 soutěžících.
Soutěžící dostali textový soubor a předlohu s korekturními znaménky pro provedení změn. Hodnotil se co největší počet provedených korektur s co možná nejmenším počtem chyb.
Michaela Pichrtová zvítězila výkonem 9.150 bodů, druhá byla Lucie Schillerová (6.050).

Všem soutěžícím blahopřejeme a Michaele Pichrtové přejeme hodně úspěchů na Mistrovství České republiky v grafických předmětech. Celostátní kolo se koná v Ostravě ve dnech 20. a 21. dubna - držte naší Michaele palce!

Rozcestník školy