Aktuality

Školy

Exkurze do Drážďan
14.12.2018

Exkurze Drážďany

Dne 6. 12. 2018 se vybraní žáci školy zúčastnili jednodenního výletu na vánoční trhy do Drážďan. Doprovod nám dělaly paní učitelky Bartošová, Diblíková, Kantorová a Rajtrová.
Na cestu jsme vyrazili luxusně vybaveným dvoupatrovým autobusem okolo půl osmé ráno. Naší první destinací byl malebný zámek Moritzburg, kde se natáčela pohádka Tři oříšky pro Popelku. Celá výstava byla pojata interaktivně, veškeré informace byly k dispozici i v češtině, což mnozí jistě ocenili. Následně jsme se přesunuli do několik kilometrů vzdálených Drážďan. Po krátké obhlídce kostela Frauenkirche jsme došli až na nejstarší vánoční trh, tzv. Striezelmarkt. Zde jsme dostali rozchod, jenž jsme mohli využít k nákupu v nedalekém obchodním centru nebo k posezení u některého z vánočních stánků. Mezi tamní speciality patří drážďanská štola alias “Dresdner Christstolle”. Neopomenuli jsme ani výborný Bratwurst a osvěžení v podobě horké čokolády či punče.
Navečer jsme všichni s dobrým pocitem odjížděli domů, neboť na nás pozitivně zapůsobila zdejší atmosféra plná klidu a míru.
Tento výlet se, dle mého názoru, velice povedl a všichni si ho moc užili, i když bylo celý den chladno a pod mrakem.
Natálie Pilchová, 4.A

Rozcestník školy