Aktuality

Školy

Berlín a Postupim 2017
12.10.2017

Berlín a Postupim 2017

Ve dnech 4. – 5. 10. 2017 se naše škola, společně s dvěma dalšími, zúčastnila poznávacího zájezdu do Berlína a Postupimi.
Ve středu brzo ráno jsme se všichni sešli na Dolním nádraží a netrpělivě vyhlíželi náš autobus. Netrvalo dlouho a Karlovy Vary zmizely z našeho obzoru.
Po téměř 5hodinové cestě jsme konečně dorazili do srdce Berlína. Čekal nás velmi nabitý program. Vystoupili jsme u Památníku holocaustu, který tvoří 2 711 šedivých betonových kvádrů různé výšky. Následně jsme se odebrali na prohlídku budovy německého parlamentu Reichstag, odkud je vidět celý Berlín. Nemohli jsme vynechat ani Brandenburskou bránu, která byla, bohužel, částečně v rekonstrukci. Po krátkém volnu na občerstvení a nákupy na náměstí Alexanderplatz jsme zamířili k bývalému hraničnímu přechodu mezi východním a Západním Berlínem – Checkpoint Charlie. Neopomenuli jsme ani zbytky Berlínské zdi, ani poblíž nacházející se Muzeum teroru, které nám připomenulo drsné podmínky v období druhé světové války. Navečer jsme se zastavili na bulváru Kurfürstendamm, abychom si prohlédli symbolické ruiny kostela Gedächtniskirche. Následně nás čekal odjezd do příjemně vypadajícího hostelu na okraji Berlína.
Druhý den jsme se vydali po slavné třídě Unter den Linden na Museuminsel, kde proběhla návštěva překrásného muzea Pergamon. Poté byla pauza na oběd či nákupy. Během několika minut jsme se definitivně rozloučili s Berlínem a vyrazili do Postupimi. Zde nás čekala prohlídka zámku Cecilienhof, kde se v roce 1945 konala Postupimská konference. Vzhledem ke zhoršujícím se povětrnostním podmínkám jsme nabrali kurz Česká republika. Všichni nakonec ve večerních hodinách dorazili bezpečně domů, i s bouří Xavier v zádech.
Natálie Pilchová, 3.A

Rozcestník školy